1. mezinárodní výstava ČKK

Praha 17.4.2010

V sobotu dne 17.4. 2010 proběhla v Praze ve Stanici přírodovědců – Domě dětí a mládeže hl. m. Prahy naše 1. mezinárodní výstava křečků a křečíků. Výstava byla velmi úspěšná a atmosféra vynikající! Přihlášeno bylo 50 křečků a křečíků od 16 vystavovatelů. V expozici dalších 13 křečků a křečíků a v prodeji 12. Celkem bylo tedy k vidění 75 zvířat.

Posouzení křečků a křečíků zajistila Jana Svobodová a Mgr. Viera Neizerová.

Zvláštní poděkování patří našim sponzorům: časopisu Planeta zvířat, chovatelským potřebám ZOO MIX Praha, Chovatelským potřebám Chelčického 1 Praha 3 a panu JUDr. Jaroslavu Vašíčkovi. Za veterinární dozor děkujeme paní MVDr. Lubici Nečasové z Veterinární kliniky Na hrádku. Dále děkujeme panu Petrovi Polesnému za krásný dar všem vystavovatelům v podobě ručně vyrobené dřevěné placky se spínacím špendlíkem s logem našeho klubu. Nakonec bychom chtěli poděkovat celému výstavnímu výboru ve složení Jana Svobodová, ch.s. Riky, Mgr. Viera Neizerová, ch.s. Pity. JUDr. Simona Bílá Srníková, ch.s. od Kaštanu a Mgr. Petr Bílý, ch.s. od Kaštanu za tolik potřebnou a časově i finančně velmi náročnou přípravu a propagaci celé akce!

Součástí výstavy byla také tombola, která neodmyslitelně patří ke všem kulturním a společenským akcím, ve které se daly vyhrát nádherné ceny. Na této výstavě bylo možné zakoupit i nový malý chlupatý přírůstek do rodiny.

Třída křeček syrský standardní

Umístění Jméno Počet bodů
1. Elza 95,5
2 Cloudy Day 93,5
3. ICQ ze Zvířetníku 93

Třída křečík standardní

Umístění Jméno Počet bodů
1. Amber Z Rimavskej doliny 98
2 Køn KWO 96
3. Anýz Pity 96

Třída pet (mazlíčci)

Umístění Jméno Počet bodů
1. Myšpulín (křečík džungarský) 98
2 Aljaška (křeček syrský) 98
3. Pandice (křeček syrský) 96

Soutěž nejsympatičtější křečík výstavy

Umístění Jméno Počet hlasů
1 Myšpulín (křečík džungarský) 14

Soutěž mladý vystavovatel

Jméno Vystavení křečci a křečíci
Kristýna Kišelová/ch.s. Utínka Escape of Syrian Diamond, Hopík od Felixe, Esterka of Utínka