Křečík Campbellův

Křečík campbellův žije ve stepích a polopuštích v Asii, žije v norách.

Křečík Campbelllův je výjimečný v tom, že miluje život ve skupince. Proto je nutné je chovat ve skupince po 3 a více křečících. Menší skupina například o 2 křečících, má menší šanci na to, že spolu vydrží. Samozřejmě se najdou i teritoriální jedinci, kteří musí celý život strávit o samotě.

Křečík campbellův je aktivní nejen přes noc, ale i přes den. Na Váš denní režim ho ale musíte naučit. Je to mazlivé zvíře, které můžete naučit na ruku. Má mnoho barevných mutací a proto je také pro lidi zajímavý. Mají sklony k cukrovce, takže ovoce a sladké pamlsky či slunečnice by se měli podávat jen zřídka.

Minimální rozměr ubikace pro skupinku 1-2 křečíků je 55×40 cm. Pro skupinku 3-4 křečíků je to 70x40cm, pro skupinku 5-7 křečíků je minimum 80x50cm a pro více než 8 je minimum 100x50cm. Ubikace musí být řešená na šířku, ne na výšku, aby nedošlo k pádu. v Ubikaci by mělo být více jak 15cm bezprašné podestýlky (například Kaytee). Kolečko na běhání by mělo mít minimálně 18cm, který má pevnou nášlapnou plochu.

Základní údaje

Velikost: 7 – 10 cm

Váha: 35 – 50 g

Délka života: 1,5 – 2 roky

Počet mláďat: 4 – 6

Délka březosti: 18 – 21 dnů